Joga na dolne plecy

Źródło pracy z dolnymi plecami

Każdy znak zodiaku ma pewną energetykę.

12 znaków zodiaku, to 12 momentów w roku, które pozwalają na skupienie się na innych obszarach ciała. Z odpowiednim wsparciem słońca, księżyca i pozostałych sił natury jesteśmy w stanie wprowadzić swoje ciało, umysł i duszę na zupełnie inny poziom.

Znaki zodiaku są zlokalizowane w różnych częściach ciała. Chodzi o to, że w czasie trwania konkretnego znaku zodiaku warto pracować z wybraną częścią ciała. Według ajurwedy jesteśmy połączeniem wszystkich żywiołów, jesteśmy ich częścią, jesteśmy naturą, wszystko w całym wszechświecie jest połączone. Podobnie jest z naszym ciałem i astrologią.

To, co wyróżnia Wagę, to jej lokalizacja w okolicach czakry podstawy i okolicy dolnych pleców. Dlatego, po pierwsze, jeśli jesteś zodiakalną Wagą, warto byś szczególną uwagą otoczył okolicę dolnych pleców. Po drugie i to tyczy się już każdego bez względu na znak zodiaku, który przypadł nam przy urodzeniu, w momencie, gdy wkraczamy w czas znaku Wagi warto, żebyśmy również pomyśleli o dolnych plecach i czakrze podstawy.

Zodiakalna waga

W czasie zodiakalnej wagi (21 września – 22 października) pochylamy się nad obszarem dolnych pleców. Lędźwiowy odcinek kręgosłupa to miejsce, na którym powinniśmy się skupić. W związku z tym W Szkole Jogi pojawiła się praktyka jogi na dolne plecy. Praktyka ta sprawdzi się nie tylko w okresie działania znaku Wagi. Praktyka ta będzie odpowiednia w każdym momencie, gdy tylko zechcesz wzmocnić i uelastycznić kręgosłup. Będzie też idealną praktyką w momencie odczuwania dyskomfortu w dolnej części pleców.

Skąd ten ból?

Kręgosłup w dolnym odcinku z jednej strony potrzebuje odciążenia i uelastycznienia a z drugiej wzmocnienia. Nasze plecy codziennie wykonują bardzo dużą pracę. Mityczny już, ale niezmieniający się, siedzący tryb życia, stres, ale też aktywność fizyczna, której w ogóle nie zmieniamy, negatywie wpływają na cały kręgosłup. W wielu przypadkach w pierwszej kolejności odzywa się dolny, lędźwiowy odcinek kręgosłupa. Z doraźnych rozwiązań warto na początek pamiętać o krótkich przerwach od siedzenia w trakcie pracy. Rozruszanie się będzie miało zbawienny wpływ na kręgosłup. Po drugie zmiana aktywności fizycznej, jeśli tylko biegasz albo jedynie jeździsz na rowerze, zacznij dodatkowo praktykować jogę na dolne plecy. Takie uzupełnienie codziennej aktywności fizycznej pomoże w pozbyciu się problemów z dolną partią kręgosłupa. Pomoże też w redukcji stresu.

Joga na dolne plecy

Praktykę można wykonywać w każdym momencie. Warto pamiętać o tym, że zdrowy kręgosłup to wydłużony kręgosłup. O ile w trakcie praktyki jogi mówię o tym niemalże co chwilę, o tyle w codziennym życiu warto byłoby samemu sobie to powtarzać. Odpowiednia postawa kręgosłupa w dniu codziennym to w pierwszej kolejności zdrowszy kręgosłup i po drugie przyjemniejsza praktyka jogi. Warto ćwiczyć dolne plecy profilaktycznie.

Joga na dolne plecy, którą stworzyłam w ramach CYKLove to ćwiczenia skomponowane dla osób, które dużo siedzą i w codzienności trudno im zachować odpowiednią postawę ciała. Dzięki regularnej praktyce poczujesz, w którym momencie w ciągu zwykłego dnia pozycja Twojego kręgosłupa jest nieodpowiednia. Będzie Ci łatwiej złapać właściwą pozycję ciała w codziennym dniu. Wystarczy, że włączysz praktykę online i zaczniesz praktykować. Warto dodać, że praktyka na dolne plecy poprawia nie tylko sam obszar cielesny, ale również wpływa pozytywnie na pracę z czakrą podstawy.

W momencie, gdy odczuwasz ból, może się okazać, że joga na dolne plecy będzie niemożliwa do wykonania. Nie zmuszaj się, gdy czujesz, że boli. Sprawdź, co faktycznie jest przyczyną tak mocnego odczucia. Znaki, które daje ciało są ważne, nie lekceważ ich.

Specjalną, bezpłatną praktykę na dolne plecy znajdziesz poniżej:

Specjalna praktyka na dolne plecy na czas wagi FACEBOOK >>>

Specjalna praktyka na dolne plecy na czas wagi INSTAGRAM >>>

Każde spotkanie na żywo organizowane w mediach społecznościowych (joga, medytacja, webinar) jest obrabiane i zamieszczane w Szkole Jogi jako dodatkowa, pełnoprawna lekcja. Wszystko po to, by umożliwić użytkowniczkom i użytkownikom platformy stały, szybki dostęp do wszystkich materiałów. Bez konieczności stałego przewijania facebooka i instagrama w poszukiwaniu danych filmów, w czym można łatwo się pogubić. 

Oczywiście takie spotkania na żywo stanowią jedynie niewielki ułamek ogromu lekcji dostępnych w Szkole Jogi, wyłącznie dla osób posiadających subskrypcję.
Dostęp do większej ilości praktyk poświęconym dolnym plecom (i nie tylko) otrzymasz po dołączeniu do Szkoły Jogi.

Tak wygląda przykładowa lekcja poświęcona dolnym plecom w module CYKLove:

Dowiedz się więcej na temat CYKLove i cykliczności w jodze >>>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *