PEŁNIA KSIĘŻYCA W WODNIKU 03.08.2020

Pełnia Księżyca w Wodniku

Przyjemnie jest oglądać Księżyc w pełni. Szczególnie latem, kiedy rozświetlając całe niebo towarzyszy nam podczas ciepłych nocy na świeżym powietrzu, prawda?

Sposobność ku temu będziesz mieć już w najbliższy poniedziałek 03.08.2020. Wtedy nastąpi jedna z najbardziej klimatycznych pełni w roku, pełnia w znaku Wodnika. Jednak dobrze już wiesz, że Księżyc ma o wiele więcej do zaoferowania, niż jedynie atrakcyjny wygląd.

Jego pełnia to kulminacyjny etap całego 28-dniowego cyklu. Reprezentuje ona bardzo emocjonalny i burzliwy czas, w którym masz prawo czuć się nieco inaczej niż zwykle. Podczas pełni tylko jedno jest pewne: spodziewaj się niespodziewanego 😉

Tak na marginesie, wiesz, że od lutego nie mieliśmy jeszcze „zwykłej” pełni Księżyca? Wszystkie poprzednie były tzw. superksiężycami, albo uatrakcyjnione zaćmieniami, które też potrafiły nieco pokomplikować sprawy.

Tym razem możesz mieć pewność, że poniedziałkowa pełnia Księżyca w Wodniku ukaże „Łysego” w swojej pełnej krasie. Takiego, jakiego najbardziej kochamy – sauté.

Pełny Księżyc w znaku Wodnika rozświetli senne niebo już w noc z 3-go na 4-go sierpnia. Powita nas tym samym w nowym miesiącu żniw i deszczu perseidów.

Rzucając światło na ignorowane dotąd sprawy, każda pełnia wręcz wymusza na nas, aby wreszcie skierować wzrok w stronę prawdy. Prawdy, która mimo, że nieprzyjemna, jest potrzebna.

Dlatego, w tym czasie warto zwyczajnie być przygotowanym na ewentualną burzę uczuć, czy nagły przypływ potrzeby buntu.

Będzie ciekawie i odkrywczo. Tym bardziej, że zodiakalny Wodnik kieruje nas w stronę trzech istotnych aspektów rozwoju – uwolnienia, chęci bycia sobą i potrzeby zmiany.

Nauczeni doświadczeniem, wiemy, że tam gdzie pojawia się rozwój, swoją osobą najprawdopodobniej zaszczyci nas także jego wierna towarzyszka, panna rewolucja.

Miej na uwadze, że ta lawinowa energia nie pojawia się po to, aby uprzykrzać czyjeś życie. Lecz po to, by pomóc usunąć i odpuścić rzeczy, które bezcelowo egzystując gdzieś obok nie są nam już do niczego potrzebne.

Uwolnienie

Większość z nas doskonale wie, kiedy trzeba powiedzieć wyraźne STOP. Jednak zazwyczaj na świadomości się kończy i koniec końców nie zmienia się NIC. Często odpuszczanie bywa trudniejsze, niż je malują, ale bez tego ani rusz.

Zwykle z uporem maniaka trzymamy się rzeczy, które KIEDYŚ przynosiły nam radość, szczęście. Być może dawały przyjemność lub były karmą dla ego, czy jakąś formą podniesienia samooceny. Stworzyliśmy emocjonalne przywiązanie i, okej, nie ma w tym nic złego. Jednak w pewnym momencie, gdy sprawy zaczynają biec swoim biegiem, którego nie możesz już kontrolować, wtedy zaczynają się problemy.

Jeśli to, czego wciąż uporczywie się trzymasz, nie stwarza już jakiejkolwiek perspektywy rozwoju, np. były partner, który dawno temu poszedł w siną dal, staje się wyłącznie ciężarem.

Wstrząsy i lawiny towarzyszące obecnej pełni Księżyca, chcą pomóc usunąć z drogi wszystkie te bezużyteczne, niesłużące niczemu aspekty. Chcą uświadomić Ci, że wcale nie musisz obawiać tego, co nastąpi po ich stracie.

Uwolnienie oznacza uświadomienie sobie, że niektórzy ludzie i rzeczy jak najbardziej mogą być częścią Twojej historii, ale nie muszą być częścią Twojego przeznaczenia.

Chęć bycia sobą

Teraz, Księżyc i Słońce stoją naprzeciwko siebie w dwóch różnych znakach, a ich siły przenikają się po to, by następnie przejawić się w naszych potrzebach.

Pełnia Księżyca w towarzyskim Wodniku i Słońce w Lwie – indywidualiście pozwalają dostrzec potrzebę odnalezienia równowagi pomiędzy swobodą wyrażania siebie, a umiejętnością współpracy z innymi.

Związek ten pomaga zrozumieć zależności występujące między pracą zespołową a zachowaniem poczucia odrębności. Społeczny Wodnik przypomina, że jesteśmy częścią czegoś większego niż my sami oraz, że działanie zgodnie z pomysłami i ideałami, które rodzą się jednak w naszym wewnętrznym świecie, może przynieść korzyść wszystkim.

By taki układ zyskał prawo bytu należy znaleźć się w obecności podobnie myślących ludzi, którzy także stoją na czele zmian w poszukiwaniu bliskich nam ideałów. Rzucając Ci wyzwania na wielu poziomach intelektualnych i emocjonalnych będą oni Twoją wielowymiarową inspiracją, wiatrem w żagle i motorem do działania, którego siła tym razem bierze się z zewnątrz.

Obecna pełnia mówi, że otoczenie także może źródłem mocy, nie tylko wylęgarnią problemów 😉

Pozostanie sobą przy jednoczesnym odnalezieniu osób o podobnych poglądach, szanujących i lubiących nas takich, jacy naprawdę jesteśmy stanowi kluczową kwestię dotyczącą relacji, na którą nacisk kładzie Księżyc w Wodniku, oświetlony blaskiem Słońca w znaku Lwa.

Potrzeba zmiany

Teoretycznie wszyscy dążymy do osiągnięcia stabilizacji. Staramy się kontrolować coraz więcej aspektów naszego życia i kiedy w końcu czujemy tę moc sprawczą, nagle zaczynamy czuć, że czegoś nam brakuje. Mamy poczucie, że jesteśmy niepełni, a nasza codzienność zaczyna tracić na wartości. Głównym tego powodem jest fakt, że permanentna stabilizacja prowadzi do stagnacji.

Księżyc jest manifestem zmiany, a Wodnik to największy buntowniki przeciwko ograniczeniom ze wszystkich znaków. Dla niego ograniczenia są niewygodne jak za małe buty, które dodatkowo jeszcze obcierają w pięty. Co gorsza, prawdziwy dramaty zaczyna się wtedy, kiedy okazuje się, że kupiliśmy je z własnej, nieprzymuszonej woli. I to za niemałe pieniądze – istny horror 😛

Ktoś mądry powiedział kiedyś, że ograniczenia są konsekwencją naszych wyborów.

I coś w tym jest. Ograniczenia, jak widać możemy stworzyć nawet przy okazji złego wyboru w obuwniczym ;). Ale też podczas setek innych trywialnych życiowych sytuacji, podczas których dokonujemy wciąż tych samych niesłużących nam decyzji.

Pełnia Księżyca w Wodniku uświadamia, że wzrost i nauka nowych rzeczy jest możliwa za każdym razem, gdy decydujmy się na zmianę. Odkrywamy wtedy nowe rozwiązania i zaczynamy kolekcjonować różne doświadczenia.

Uświadamiamy sobie, że świat nie jest czarno – biały, a posiada szeroką gamę kolorów, które warto dowolnie mieszać, by następnie wyciągać wnioski – nawet z tych eksperymentów, które nie pozwoliły otrzymać barwy, jakiej pierwotnie oczekiwaliśmy.

Bardzo często podczas pełni Księżyca lubimy dyktować wszechświatowi to, co chcemy uwolnić lub przywołać. Często nie jest podyktowane to prawdziwą potrzebą, a jedynie chęcią zamiecenia spaw pod dywan.

Jednak energia natury jest silniejsza i sprytniejsza 😉 więc nieustannie wzywa nas do poddania się temu, co autentyczne i szczere. Dlatego tak często w tej materii, przy okazji pełni, czy nowiów pojawiają się starcia i wyładowania elektryczne 😉

Pełnia Księżyca w Wodniku mówi Ci:

Każdego dnia masz wybór – możesz trzymać się jeszcze trochę dłużej, albo dojść do wniosku, że teraz jest ten moment, w którym w końcu uwolnisz uścisk, by z zaufaniem poddać się energii odpuszczenia i zmiany. Miej z tyłu głowy fakt, że Księżyc w znaku Wodnika ma oczy szeroko otwarte na to, co dla Ciebie najlepsze. Zawsze skieruje Twój wzrok, nie za siebie, lecz w najlepszej możliwej destynacji.

Zaufaj naturze i zobacz co się stanie 🙂

Wypróbuj poniższe afirmacje na nadchodzącą Pełnię Księżyca w Wodniku:

„Chcę doświadczać wszystkiego, co daje mi wszechświat.”

„Będąc sobą w każdej sytuacji czuję się pewnie i bezpiecznie.”

„Posiadam dar odwagi do podjęcia zmiany.”

„Moje życie wciąż odradza się na nowo.”

POMEDYTUJMY NA ŻYWO PRZY PEŁNI KSIĘŻYCA

Z okazji Pełni Księżyca w Wodniku zapraszam Cię na wspólną medytację LIVE! Odbędzie się ona w poniedziałeg 3-go sierpnia o godzinie 20:00. Moje księżycowe medytacje standardowo odbywają się (za darmoszkę) na moim fanpage’u Simplife.pl, zarówno na Facebooku, jak i na Instagramie:

Mój profil na Facebooku >>>

Mój profil na Instagramie >>>

Będzie mi niezwykle miło, jeśli dołączysz, nawet jeśli nigdy wcześniej nie było okazji, aby spróbować medytacji 🙂

Szkoła Jogi

3 odpowiedzi

    1. Hej, swietny opis, dający dużo do myślenia. Zgłaszam się,ze jutro oczywiście dołączam do wspólnej medytacji 🙂 pozdrawiam!

  1. Idealnie zgrałam się z wszechświatem, akurat jestem w momencie mojego życia, gdy autentycznie musze odpuścić i uwolnić się od tego co już mi nie służy, żeby się rozwinąć, potrzebuje zmiany i chce w końcu żyć w zgodzie z samą sobą, potrzebuję tylko… Odwagi…. ????

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.