Pełnia Księżyca w Lwie – 28.01.2021

W tym poście znajdziesz:

 • księżycowe przesłanie na nadchodzące dni (inspiracje, lekcje, cytaty)
 • zaproszenie na darmową medytację w rytmie pełni księżyca,
 • Planer Księżycowy, czyli pomysł na gromadzenie księżycowych energii.

Księżyc pierwszy raz w tym roku dopełni się 28 stycznia po godzinie 20:00

Księżycowe kulminacje (pełnie i nowie) to codwutygodniowy spektakl kontrastów pomiędzy tym, co manifestuje Luna oraz tym, co podkreśla Słońce. Aktualna pełnia księżyca w Lwie następuje zawsze pod koniec stycznia lub na początku lutego, kiedy Słońce porusza się w Wodniku – zodiaku zupełnie przeciwnym do energii Lwa.

W tym czasie nasze wnętrza mimowolnie silnie się polaryzują pomiędzy wspomnianymi znakami. Swoją uwagę zaczynamy skupiać na nas samych do tego stopnia, że trudno jest dostrzec tożsame potrzeby innych – oni również teraz koncentrują się na sobie i tym, co dzieje się w środku, a nie na zewnątrz. Pamiętaj, że tak samo jak Ty należysz do ich świata zewnętrznego, oni również należą do Twojego otoczenia. Wzmożona potrzeba koncentracji na sobie powoduje, że tak często podczas pełni i nowiów dochodzi do nieporozumień, czy starć. Nie wynika to ze złych intencji, lecz z naturalnego zamknięcia się na swój własny mikrokosmos.

Zadbaj o swój mikrokosmos i wpadnij na medytację na żywo do Natalii Knopek!

Serdecznie zapraszamy Cię, do wspólnej praktyki jednej z najpiękniejszych i najstarszych technik uspokojenia i ukojenia umysłu oraz całego wnętrza. Razem ze mną i setkami innych osób we wspólnej intencji, która ustalana jest zgodnie z energią danej kulminacji – tu wszystko dzieje się z pełną uwagą skierowaną na rytm natury, którego jesteśmy nierozerwalną częścią.

Szczegóły najbliższej medytacji:

29 stycznia 2021 (piątek)

godz. 20:00

na profilu @simplife.pl

równolegle na Instagramie i Facebooku:

Medytacja Facebook >>>

Medytacja Instagram >>>

Spotkania są darmowe i otwarte dla Wszystkich – wystarczy w ten dzień o godzinie 20:00 wejść na profil. 

Medytacja nie zna pojęcia płci, wieku, miejsca zamieszkania, czy światopoglądu. Po prostu przyjdź i zobacz, co się stanie!

Wracając do pełni…

Pełnia jako czas rozkwitu, pobudzenia i wzmożonej aktywności wszystkich zmysłów, zawsze oświetli te aspekty, które na co dzień bywają nieuchwytne. Nów natomiast otulając nas ciemnością, marazmem i spowolnieniem zachęca, by skupić się jedynie na tych nasionkach, z których rzeczywiście może wykiełkować coś istotnego. I tak w kółko. Obecny zodiakalny tranzyt zachęca nas aby przyjrzeć się nasionom zasadzonych podczas ubiegłego nowiu i, jeśli warto, wystawić je ze strefy cienia na pełne światło.

Utrwalaj, zapamiętuj, notuj wszystko co dzieje się wokół, by działać harmonijnie

Mamy nadzieję, że pamiętasz, lub masz zapisane gdzieś to, co zostało zasiane 13 stycznia podczas nowiu w Koziorożcu? Jeśli jeszcze nie było Ci dane usystematyzować Twojej 12-miesięcznej księżycowej podróży, bardzo mocno rozważ taką opcję, by nie rzucać chaotycznie słów na wiatr. By zacząć świadomie zbierać wszystkie ziarna, plony, myśli i emocje towarzyszące Ci na tym osobistym lunarnym szlaku.

Możesz przeznaczyć na nie specjalny zeszyt, notatnik, bądź np. nasz Planer Księżycowy >>> , który jest już gotowym narzędziem do notowania i podążania za wszystkim tym, co jest istotne dla miłośniczki lub miłośnika księżycowych podróży w jednym, bezpiecznym miejscu.

Planer Księżycowy

Na każdej stronie planera tygodniowego znajdziesz habit tracker, który pozwoli Ci monitorować swoje postępy i rozwój oraz utrwalać swoją pracę.

Planer Księżycowy posiada również miejsce na:

 • miesięczne i tygodniowe planowanie,
 • Twoje notatki, inspiracje i cytaty,
 • Twoją intencję/cytat na dany tydzień,
 • praktykę wdzięczności,
Planer Księżycowy

Znajdziesz w nim dokładne informacje dotyczące m.in:

 • faz księżyca wraz z opisem, działań związanych z poszczególnymi fazami księżyca,
 • rytuałów na czas pełni i nowiu,
 • kalendarza pielęgnacji opartego na fazach księżyca,
 • pełni w poszczególnych znakach zodiaku, wraz ze wskazówkami jak najlepiej wykorzystać energię Księżyca,
 • energetyki poszczególnych dni tygodnia – dzięki temu łatwiej będzie Ci planować w oparciu o to, który dzień jest najlepszy na dane działania,
 • kryształów, sposobów ich oczyszczania i tego, jak najlepiej wybierać kamienie dla siebie,
 • medytacji i tego jak zacząć, wraz z kilkoma scenariuszami do wykorzystania
 • znaków zodiaku i ich charakterystyki.

A prezent w postaci zakładki z fazami Księżyca na 2021 rok pozwoli Ci szybko sprawdzić, w jakiej fazie aktualnie znajduje się księżyc i kiedy nastąpi jego kulminacja.

Planer Księżycowy to autorski projekt stworzony przez nauczycielkę jogi – Natalię Knopek Simplife.pl

Jest on połączeniem planowania oraz księżycowej wiedzy podczas podróży w głąb swojej natury – to coś więcej, niż nauka organizacji czasu.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz zobaczyć Planer Księżycowy >>>

Dostępny tylko na www.simplife.shop >>>

planer księżycowy

Lwia pełnia jako znak pomysłów i potrzeby odnalezienia siebie

Zodiakalny Lew jako jeden z przedstawicieli żywiołu ognia wznieca płomień chęci tworzenia, budowania i podkreślania tego, co wyjątkowe, niesamowite oraz często przeciwstawne do głównego nurtu – tego, co tętni w naszych żyłach, tego, co wyssaliśmy z mlekiem matki.

Zgodnie z zasadą:

Wszystko czego potrzebuję, odnajduję w sobie.”

Pierwsza pełnia w roku musi być – jest – niezwykła, wieloaspektowa, energetyzująca, dająca kopniaka na cały rok. Skupia się totalnie na naszym wnętrzu – tylko tyle. Albo aż tyle.

Jednak droga do wnętrza to proces. Nie przekierujemy biegu rzeki jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Jeśli przykładowo nasze działania są napędzane strachem przed stratą uznania, potrzebą bycia nagrodzonym/nagrodzoną (przez nauczyciela, znajomego, pracodawcy, rodzica etc.), nie jesteśmy w stanie realizować własnych PRAWDZIWYCH potrzeb, a jedynie spełniać oczekiwania innych – been there, done that.

Jednak poprzez pracę z przeświadczeniem w to, że piękno i dobro powstaje wewnątrz, oraz że każda wielka zmiana zaczyna się od jednego małego kroku możemy naprawdę zmienić bieg rzeki.

Od razu na myśl przychodzą nam bohaterowie powieści „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”

Przyznaj, że nocny Księżyc jak żadne inne ciało niebieskie potrafi szybko przenieść nas do świata snów, baśni i marzeń niezależnie od wieku. Bilet na tę podróż stanowi odrobina wrażliwości, szczypta dystansu i dobra relacja ze swoim wewnętrznym dzieckiem.

Rozumienie baśni jest jak wino – dojrzewa z wiekiem. W dzieciństwie (choć wiadomo, że dzieci wina nie pijają) bajki bywają jedynie rozrywką, pokarmem dla dziecięcej wyobraźni. Jednak pełnego bukietu, wyrazu i właściwej mocy zyskują po latach. Choć często o nich zapominamy, odkładamy w kąt na rzecz thrillerów i dramatów obyczajowych, kiedy niespodziewanie przychodzi sposobność na ponowną konfrontację z ulubionym filmem z dzieciństwa nagle okazuje się, że za Alicją w Krainie Czarów, Księgą Dżungli, czy Czarnoksiężnikiem w Krainie Oz kryją się nowe warstwy, które odblokowują się niczym w grze komputerowej, dopiero po zdobyciu konkretnej puli doświadczenia i osiągnięciu kolejnego poziomu postaci 😉

Aby lepiej poczuć, bo niekoniecznie zrozumieć, intencje obecnej pełni księżyca przenieśmy się na chwilę do świata Dorotki, której huragan porwał domek

Pamiętasz tę opowieść?

Dorotka wraz z psem Toto zostaje wywiana z rodzinnego Kansas i ląduje w dziwnej krainie Munczkinów, krainie Oz. Jak się okazuje, aby wrócić do do domu, Dorotka musi poprosić o pomoc (nie)potężnego Czarnoksiężnika. Ostatecznie w wędrówce do Szmaragdowego Grodu towarzyszy jej Strach na Wróble, Blaszany Drwal oraz Lew.

Każdy z kompanów Dorotki boryka się z innym kompleksem, jakby nie patrzeć wynikającym z ich natury. Strach zamiast siana w głowie marzy o rozumie, Drwal zamiast blachy w klatce piersiowej o sercu, a strachliwy Lew śni o byciu odważnym i walecznym jak inni przedstawiciele jego gatunku. Nadzieję na pozbycie się swoich słabości pokładają w (nie)potężnej mocy Czarnoksiężnika. Wszystkie niedoskonałe, zagubione postaci, którym brak wiary w siebie przez całą podróż pokazują, że tak naprawdę Lew nie jest tchórzem, Strach na Wróble dobrze główkuje, a Drwal pokazuje wiele serca i emocji. Wszyscy jednak dalej są przekonani, że brak im cech, których tak bardzo pragną, a oni sami uwierzą w swoją moc dopiero, gdy Czarnoksiężnik wypełni ich wnętrza sercem, rozumem i odwagą.

Ozowi spełnienie ich życzeń przychodzi z łatwością: głowa Stracha zostaje wypchana otrębami z dużą ilością igieł i szpilek, by wzmóc ostrość jego umysłu, w pierś Drwala Oz wkłada piękne, jedwabne serce, a Lwu daje do wypicia całą miskę odwagi. Sam Czarnoksiężnik wcale nie jest potężnym czarodziejem, ale cyrkowym sztukmistrzem i specjalistą od balonów. Lecąc niesionym silnym wiatrem balonem, przypadkowo trafił niegdyś do Krainy Oz i został przez jej mieszkańców uznany za wielkiego maga.

Dużo w tym wszystkim przewrotności, prawda?

Dziwnym zbiegiem okoliczności, a może bardziej siłą intuicji, obecna pełnia księżyca oświetliła na naszej drodze do stworzenia tego materiału właśnie tę, konkretną pozycję. Blask w głowie i oto jest:

Postaci „Czarnoksiężnika z Krainy Oz” jako lekcje pierwszej pełni księżyca 2021 roku w zodiakalnym znaku Lwa

Tak, jak bohaterowie krainy Oz, decydując się na podążanie w kierunku tego, czego mocno pragniemy, biorąc za przewodnika naturę, księżyc, religię, filozofię jogi etc. – chcąc nie chcąc – decydujemy się na odbycie duchowej podróży. Jedna nie oznacza to porzucenia naszych przyziemnych spraw – bo robienie zakupów w markecie jest zbyt mało uduchowione 😉 – nie. Moment ten pozwala nam na to, by ocenić i docenić świat z innej perspektywy – głębszej, wyższej, szerszej. Mówi się, że ten świat został zbudowany z marzeń – w końcu wszystko zaczyna się od idei – i ludzka głowa pełna marzeń zawsze będzie stawiać ich kolejne, urealnione filary. Właśnie, powinny to filary konkretne, realistyczne, odbywające się na uchwytnej płaszczyźnie.

Lekcja 1: „Uświadomienie sobie własnej niewiedzy jest pierwszym krokiem do poznania prawdy”

Strach na wróble: Nie mam rozumu. Tylko słomę.

Dorotka: Jak w takim razie możesz mówić?

Strach na wróble: Nie wiem. Niektórzy ludzie bez rozumu dużo mówią, prawda?

Kiedy zdajesz sobie sprawę, że nie masz rozumu, kwestionujesz swoje działania, umiejętności najpewniej oznacza to, że Twój rozum działa, Twoje wybory mogą być słuszne – bo podejmowane z pewną refleksją, a umiejętność rozwijają się w odpowiednim kierunku – bo zdajesz sobie sprawę z tego ile jeszcze musisz się nauczyć. Jednak by nie wpaść pułapkę wewnętrznego krytyka należy stale budować wiarę we własne możliwości – w odróżnieniu do Stracha na wróble.

Lekcja 2: „Dostrzeżenie i poznanie swojego serca toruje drogę do prawdziwych emocji”

Dorotka: Tak trudno będzie się pożegnać. Też was wszystkich kocham. Do widzenia, Drwalu. Nie płacz. Bo znowu zardzewiejesz. Proszę. To twoja oliwa. Do widzenia.

Blaszany drwal: Wiem już, że mam serce, bo czuję, że mi pęka.

Serce posiada swoją własną inteligencję. Wysyła ono wiele więcej sygnałów do mózgu niż mózg do serca. Jak pisał Jeff Foster:

„Nigdy nie mów zamkniętemu sercu, że musi być bardziej otwarte. Będzie się szczelniej zamykać, aby się chronić, czując Twój opór. Serce otwiera się tylko wtedy, gdy panują odpowiednie warunki. Twoje wymaganie otwartości zachęca do zamknięcia. To jest najwyższa inteligencja serca.”

Pełnia księżyca w Lwie jak żadna inna pełnia dotyka Twojego serca. Pyta Cię, jakie są wartości, którymi karmisz swoje serce – czy masz do nich dostęp? Czy Twoje najbliższe otoczenie obfituje w te wartości? Czy potrafisz współgrać ze swoim sercem?

Serce jest domem duszy. Jeśli zakopiemy je w kolejnych, i kolejnych warstwach gruzu będziemy żyć jak Blaszany Drwal – zardzewiali i puści.

Lekcja 3: „Odwaga NIE jest brakiem strachu, lecz działaniem pomimo strachu.”

Tchórzliwy lew: Odwaga! Co z niewolnika czyni króla? Odwaga! Co porusza sztandar na maszcie? Odwaga! Czemu słoń nastawia kieł? W ciemnym zmierzchu, w mglistej mgle. A piżmak piżma broni chwat? Odwaga! Czemu Sfinks to siódmy świata cud? Odwaga! Czemu świt zjawia się jak grzmot? Odwaga! Lwia paszcza nie ryczy? A zimorodek rodzi się zimą? Co mają oni, czego nie mam ja?

Dorotka, Strach na wróble i Blaszany drwal razem: Odwagę!

Lew jako symbol szlachetności, majestatu i królewskości powinien królować w nas nie dla poczucia wyższości, ale dla odnalezienia celu i pokładów mocy, by spełniać ten cel.

Odwaga to odczuwanie strachu i mimo wszystko posuwanie się naprzód. Jeśli czekasz, aż strach zniknie, zanim podejmiesz działanie lub dokonasz wyboru, będziesz czekał w nieskończoność. Pozwolisz, by strach Cię paraliżował – tak jak Tchórzliwego Lwa.

Nasi trzej bohaterowie: Strach bez głowy, Drwal bez serca i Lew bez odwagi odkrywają, że razem – na dobre i na złe – sami w sobie mogą odnaleźć cechy jakich szukali na zewnątrz

Niech pierwszy pełny księżyc 2021 roku rozświetli w Tobie chęć skupienia swojej uwagi nie na wewnętrznym krytyku, wyimaginowanych osądach Twojej osoby, ale na realnych cechach osobowości, które objawiają się poprzez konkretne czyny i trzeźwą ocenę sytuacji. Dzięki temu obalisz wszelką nieprawdę i zaczniesz dopuszczać do siebie energetyzującą prawdę.

Kiedy utorujesz swoje myśli w zgodzie z prawdą, Twój rozum rozpali serce, które kolejno doda odwagi duszy, a ta chętniej połączy się z umysłem, i tak dalej w koło – jak księżyc 😉

Te trzy elementy – umysł, ciało i dusza – współpracujące ze sobą na filarach prawdy, napędzające się nawzajem stworzą silnik, którego potrzebujesz do codziennego budowania swojego świata z materiału marzeń.

Wszystko, czego potrzebujesz jest już w Tobie!

Nie ma potrzeby darowania innym pozornych uprawnień do zapewnienia Ci tego, co i tak było już Twoje.

Życzymy Ci cudownego czasu pełni!

Pełni pełnej mocy!

7 odpowiedzi

 1. Dziękuję, za ten tekst. Był mi potrzebny. W tak cudowny sposób opisane to co daje nam ta pełnia. Czegoś takiego właśnie szukałam 🙂

 2. Dziękuję za kolejny wartościowy tekst. Przy nadchodzących pełniach księżyca wypatruje tutaj „słów mocy” ;-))) Pięknej Pełni nam wszystkim życzę!

 3. Dziękuje bardzo za tekst. Jest bardzo ciekawy a jednocześnie zmuszający na chwilę zatrzymania się w codziennym biegu i pomyślenie o sobie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.