Pełnia Księżyca w Byku: moc drugiej pełni października + afirmacje

Pełnia Księżyca w Byku

Jak co dwa tygodnie, piszemy do Ciebie dzieląc się następną dawką księżycowych inspiracji

W sobotę 31 października nastąpi, druga już w tym miesiącu PEŁNIA KSIĘŻYCA W BYKU.

Tym razem w tekście dodatkowo możecie znaleźć cztery afirmacje niosące otuchę i wyższą wibrację. Szukajcie, zapisujcie, wypowiadajcie i korzystajcie 🙂

Pełny Księżyc jest duchowym i energetycznym przebudzeniem wszystkiego, co smacznie drzemało w naszych wnętrzach od początku cyklu. Reprezentuje ukończenie, szczyt mocy, realizację pragnień i epicentrum jasności. To czas, by wziąć pod lupę swój rozwój oraz zwrócić uwagę na postępy jakie poczyniliśmy od minionego nowiu. Październik, w tym intensywnym roku 2020, sprezentował nam nie jedną, lecz dwie pełnie Księżyca. Zjawisko dwóch pełni w jednym miesiącu sprawia, że ta zaplanowana przez naturę na 31 października otrzymuje zaszczytną nazwę pełni „Niebieskiego Księżyca”.

Wbrew nazwie, Księżyc podczas pełni nie staje się niebieski. Podkreśla ona jedynie wyjątkowość tego zjawiska. Bo niebieski Księżyc zdarza się niezwykle rzadko – występuje on co dwa, trzy lata. Biorąc pod uwagę, że ten nadchodzący nakłada się z najstraszniejszą nocą w roku czyli Halloween, czyt. „Helołin”, czyt. „Heloim” 😉 można luźno założyć, że czeka nas czas pełen niespodzianek i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Mówi się również, że Niebieski Księżyc zwiastuje przełomowe wydarzenia w życiu osobistym oraz na świecie. Ma on sygnalizować moment zakończenia pewnego etapu oraz nadejście kolejnego, lepszego rozdziału.

By tradycji stało się zadość, jutro (czwartek 29.10.2020) spotkamy się na Medytacji Live „W Rytmie Księżyca”

Pełnia Księżyca w Byku

Księżycowe medytacje standardowo odbywają się za darmo na fanpage’u Natalii, Simplife.pl, zarówno na Facebooku, jak i na Instagramie.

Medytacja Facebook >>>

Medytacja Instagram >>>

Nadchodzący Niebieski Księżyc wystąpi pod znakiem Byka, naprzeciw Słońca w Skorpionie

i popchnie nas do zrównoważenia tej ludzkiej miłości do posiadania (Byk) z naturalną potrzebą dzielenia się zdobyczą (Skorpion). Byk uwielbia proste, piękne oraz przyjemne rzeczy i doznania – tymczasem Skorpion brodzi w tym, co skomplikowane, transformujące i rewolucyjne. Skłóceni ze sobą, w przypadku aktualnej pełni Księżyca, będą próbowali wywrzeć na nas presję. Wszystko w celu odnalezienia właściwej równowagi między lekką i przyjemną stroną życia oraz jej burzliwym, ale potrzebnym (bo transformującym) obliczem.

Byk, jako znak ziemi rządzony przez planetę Wenus, jest niezwykle zmysłowy i posiada głęboką więź z płaszczyzną materialną. Co w praktyce daje nam idealny czas, aby zagłębić się w praktykę #selflove i #selfcare, być może nawet tworząc swój własny rytuał, aby ugruntować się w tej kobiecej energii?

Niebieska Pełnia Księżyca mówi, by wziąć byka za rogi

Czyli: zakasać rękawy i podjąć się natychmiastowego działania, bez liczenia zysków i strat, albo zacząć od najtrudniejszej części zadania. Starożytny wódz Demetrios powiedział Filipowi Macedońskiemu, że tylko łapiąc byka za oba rogi, może go ujarzmić. Jeśli widnieje coś takiego na Twojej liście „do zrobienia”, co od zeszłego nowiu wymaga działania, lecz obawa przed niepowodzeniem, lub poziomem trudności skutecznie hamuje przed podjęciem inicjatywy, możliwe, że właśnie teraz Księżyc naświetli Ci plan działania

Wbrew pozorom Byk reprezentuje łagodność, spokój i cierpliwość…

stoi gdzieś wśród stada, skubie zieloną trawkę na alpejskim pastwisku i oddaje się prostym przyjemnością życia. Również tym związanym z zaspokajaniem potrzeb seksualnych. Piękna sprawa.

Rolą Byka jest przypomnienie o istocie naszej cielesności, dóbr materialnych, umiejętności uziemienia poprzez trywialne czynności. Również jego obecność przemawia przez szczere odpowiedzenie na pytanie, czy bez zawahania umiemy z chęcią przyjmować od życia wszystko to, co najlepsze? Czy umiemy cieszyć się prostymi i fizycznymi przyjemnościami życia – rozkoszować się dobrym jedzeniem, czerpać radość z czynności, które zbliżają nas do swojego ciała?

Ciało jest domem duszy i umysłu, więc to ważne miejsce wymagające codziennej porcji uwagi, codziennej chwili z #selfcare, która objawia się chociażby przez:

> masaż twarzy ulubionym olejkiem,

> przytulenie się w pozycji dziecka,

> ciepły prysznic będący ukojeniem dla spiętych mięśni.

Czy umiemy ocenić swoją relację z pieniędzmi i dobytkiem, aby odkryć, które ziemskie dobra naprawdę stanowią drogę do celu, a nie cel sam w sobie? Które z nich sprawiają, że jesteśmy szczęśliwi, spełnieni i dają nam poczucie bezpieczeństwa?

Wszystko po to, by stać się bardziej świadomym wartości, potrzeb i pragnień szczególnie na tym uchwytnym, możliwym do dotknięcia , przyziemnym poziomie materialnym.

Zazwyczaj stoicki i wyluzowany, jednak…

wyprowadzony z równowagi, jak to rogacz, pokazuje swój temperament. Nie bierze zakładników, tylko działa tak jak podpowiada mu natura. Często w burzliwy sposób uwalnia emocje i frustracje, by wreszcie powrócić do swoich spraw i oddawać się prozie życia w fazie „ZEN” 😉

Wiadomo, że wpływy księżycowej pełni mogą popychać nas jeszcze łatwiej w stronę gwałtownych wylewów emocji. Więc bacznie obserwujmy swoje uczucia i dajmy im szansę brzmieć. Jednak niech wybrzmiewają one raczej w muzyce, tańcach, śpiewie, medytacji, pracy z oddechem oraz wszystkim tym, co daje realne uwolnienie i ukojenie. Stwórzmy intymne warunki obcowania ze swoimi doświadczeniami, by otulić się do spokojnego snu, co również bywa problematyczne podczas pełni.

Pełnia Księżyca w Byku, czyli Carramba!

Myślę, że Pełnia w Byku mentalnie jest gorącokrwistym południowcem. Nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki ulubionego espresso w tej jednej kawiarni od lat. Wypija ją z pełnym, niczym rytualnym, namaszczeniem codziennej tradycji, a z każdym kolejnym łykiem jego ciało wypełni się podnoszącą temperaturę, niezbędną do jego zdrowej egzystencji dawką przyjemności i hedonizmu.

La Dolce Vita, moi drodzy

Życie jest piękne, lecz spróbujcie odebrać mu jego espresso z tej jednej kawiarni od lat, a dosadnie pokaże Wam, co o tym myśli. Cóż, takie są pełnie 😉

Afirmacja pierwsza:

„Nie muszę rezygnować z tego, co sprawia, że czuję się lepiej i pełniej.”

albo

„Skupiam się na tym, co sprawia, że czuję się lepiej i pełniej.”

Pełnia Księżyca w Byku jest z Wenus

Patronką zodiakalnego Byka jest Wenus. A Wenus, czyni z tej pełni moment niezwykle kobiecy, poświęcony kobiecym sprawom i kobiecej energii.

Pełnia Księżyca w Byku wyłania z cienia świadomość bycia częścią transformacji, które nie ma ani początku, ani końca. Wzmacnia impuls przebudzenia, który ukazuje znacznie większe niż dotychczas, możliwości do czerpania z obfitości życia. Bo pojęcie obfitości jest kolejnym ulubionym tematem Byka.

Obfitości autentycznej, dającej możliwości rozwoju, prowadzenia owocnych karier zgodnych z naszymi wartościami. Obfitości, która pozwala bogacić się duchowo i materialnie oraz manifestować nasze pragnienie przyjemności, zabawy i przygody bez poczucia wstydu.

Jednak nie jest to obfitość próżna, czy chełpliwa. Nie polega ona na osiąganiu sukcesów dla samego ich osiągania. Pełnia Księżyca w Byku zasiewa w nas poczucie pewności, że zasługujemy na dostatnie, nieskrępowane i udane życie.

Afirmacja druga:

„Czuję, że mam w sobie wielkość i pragnę stać się wszystkim, czym sama zechcę.”

Pełnia Księżyca w Byku kieruje w stronę odnajdywania swojej osobistej „pełni”

Aby pozostać kompletnymi istotami ludzkimi, potrzebujemy korzystać kompleksowo z mieszanki wszystkich pierwiastków. Wyławiać z niej to, co w danych okolicznościach sprawdza się najlepiej. Czasami musimy uzbroić się w twardość diamentu, ale nie zapominajmy o momentach, w których należy odnaleźć miękkość owocu bawełny.

Żadna nasza cecha nie jest lepsza, czy gorsza. Każda z nich jest ponad sztucznym podziałem i z równą mocą może dojść do głosu – pod warunkiem, że w pierwszej kolejności potrafimy słuchać tego, co wybrzmiewa z wewnątrz, a nie napływa z zewnątrz. Niezależnie od tego, w którą stronę świat zewnętrzny aktualnie jest przesunięty, nie zapominajmy prowadzić własnego bilansu, który obejmuje wszystkie strony równania.

Co więcej, wypada wreszcie stworzyć sposoby na uproszczenie tych złożoności, upiększenie bałaganu i wykorzystanie potrzeby „byczej” przyjemności do pożytecznego przekształcania ładu.

Afirmacja trzecia:

„Jestem pełnią. A to, czego potrzebuje moja pełnia, już się dzieje.”

To także czas uwolnienia się od schematów związanych z uporem, zawziętością, obrazą majestatu i tendencją do „strzelania fochów”

Należy podejmować próby tworzenia warunków lepszego zrozumienia, jak zrównoważyć potrzeby własne z potrzebami innych. Próby ugruntowane na przeświadczeniu, że przyznając się do błędu i oddając komuś rację nie warunkuje tego, że nasza wizja świata staje się wybrakowana.

Bo brak jest złudzeniem. Jest pozbawioną definicji nieuchwytną ideą, że istnieje coś, co odbiera „naszą pełnię”, naszą integralność. Gdy dostrzeżemy pełnię w sobie, uchwycimy ją w każdej innej osobie. Dopuszczając do siebie tę myśl, darujemy sobie wolność, by kolejno móc podarować ją innym. I zachować równowagę pomiędzy tym co bierzemy, a tym co dajemy.

Warto wykorzystać energię tej niezwykłej, dostrojonej z temperamentną częścią ludzkiej natury pełni Księżyca, jako okazję do ewaluacji w jakim stopniu działamy zgodnie ze swoimi intencjami zasianymi dwa tygodnie temu. Mamy prawo do pomyłek, więc w razie konieczności dokonajmy korekty. Za dwa tygodnie znowu nastanie czas wysiewu pragnień.

Ponadto pamiętajmy o jej ewolucyjnej i pełnej niespodzianek aurze, więc najlepiej spodziewać się, jak zwykle, niespodziewanego!

Afirmacja czwarta:

„Jestem wolna. Moje prawdziwe ja się urzeczywistnia, ale jeszcze nie skończyłam.”

Nowa edycja limitowanych kalendarzy na 2021 rok z fazami Księżyca jest już dostępna w sprzedaży w Simplife.shop

Kalendarz Księżycowy

Zaprojektowane i wyprodukowane w Polsce w limitowanej ilości. Jedyne w swoim rodzaju ozdobne plakaty w 4 wersjach graficznych na najwyższej jakości ECO papierze czekają w przedsprzedażowej cenie!

Plakat będzie wartościowym prezentem dla joginki, dzikiej, spirytualnej kobiety i każdego, kto chce mieć świadomość aktualnej fazy księżyca. Jest również idealnym podarkiem dla tych, którzy pracują z ludźmi i ludzką naturą.

Więcej na www.simplife.shop >>>

Wysyłamy Wam dużo ciepła!

2 odpowiedzi

  1. Ciekawe informacje i fajnie się czyta. Pierwsza afirmacja w moim odczuciu jest błędnie sformułowana…..pracujemy na pozytywach, na dostatku, a nie braku. Wszystko z „nie należy przekształcić ma formę pożądaną. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.