Pełnia Księżyca w Bliźniętach – na co rzuci blask?

Pełnia Księżyca

Pełnia Księżyca w Bliźniętach, odbijając całą swoją powierzchnią promienie słoneczne rzuci blask na głęboką, bardzo intymną i bardzo emocjonalną stronę naszej natury. Pełnia oświetla świadomość i w zależności od znaku zodiaku, w którym się jawi (choć nie tylko) zachęca do podejmowania refleksji nad przeróżnymi zagadnieniami naszej codzienności, czy nawet egzystencji. Tym razem, występując w ekspresyjnym znaku Bliźniąt, Księżyc zachęci do rozbicia na części pierwsze pojęcia komunikacji, adaptacji, czy wewnętrznej inteligencji.

Kiedy połączymy oświetlającą energię pełni z innymi księżycowymi wydarzeniami, na powierzchnię mogą wypłynąć wszelkiego rodzaju odkrywcze informacje – czasem lepsze, czasem gorsze – dlatego w tym czasie nasze emocje ulegają silnej polaryzacji i mogą powodować napięcia.

Listopadowa Pełnia Księżyca w Bliźniętach dopełni się 30 listopada o godzinie 10:32

Warto zaznaczyć, że w tym samym czasie nastąpi jego półcieniowe zaćmienie. Słońce, Ziemia i Księżyc na krótki moment znajdą się w jednej linii, co spowoduje, że na naszą „Lunę” padnie cień rzucony przez Ziemię. Zaćmienie Księżyca jest jak chwilowy postój na trasie, który z wiadomych względów zawsze trzeba wpleść w plan podróży – jest to bardzo przewidywalny epizod (uczeni normalnie obliczają nadejście zaćmienia już od czasów starożytnych) i zupełnie nie ma się czym przerażać! Równie przewidywalny jest fakt nadchodzących zmian jakie przynosi powrót Księżyca do sfery światła. Sęk w tym, że sam fakt nadejścia zmian to pewnik, jednak czego będą one dotyczyć? No właśnie w tym sęk, że przyszłość przewidzieć jest najtrudniej 🙂

Zaćmienia potrząsają naturalnym porządkiem rzeczy. Figlarnie zagarniają na momencik światło, by zaraz zwrócić je z nawiązką i tym symbolicznym gestem wyczarować nam portal do czasoprzestrzeni wewnętrznych i zewnętrznych zmian. Księżyc będąc związany niewidoczną nicią z naszymi podświadomymi pragnieniami i życiem emocjonalnym, w chwili wyjścia z zaćmienia losowo otwiera nowe drzwi. Warto więc otworzyć również swój umysł na przeróżne scenariusze.

Tradycyjnie spotkamy się na MEDYTACJI W RYTMIE KSIĘŻYCA!

Medytacja na żywno

Księżycowe medytacje standardowo odbywają się za darmo na fanpage’u Natalii, Simplife.pl, zarówno na Facebooku, jak i na Instagramie. Medytacja jest również dla osób zupełnie początkujących – nie musisz nic wiedzieć, nie musisz się przygotowywać. Przyjdź i zobacz, co się stanie. Zaproś rodzinę, przyjaciół i znajomych – im nas więcej we wspólnej intencji i energii – tym piękniej!

Gdzie?

Medytacja Facebook >>>

Medytacja Instagram >>>

Tutaj dołącz do cyklicznego wydarzenia na Facebooku, by otrzymać przypomnienie o regularnych medytacjach >>>

Kiedy?

niedziela, 29.11.2020

O której?

godz. 20:00

Na samym końcu wpisu czeka kolejna dobra wiadomość – niespodzianka – u nas nie ma Black Friday, a właśnie PEŁNIA PROMEK %

Szczegóły na dole wpisu!

Listopadowy Księżyc w pełni w kulturze indiańskiej

Listopadowa pełnia była tradycyjnie nazywana Księżycem Bobrów przez wielu rdzennych Amerykanów. Domeną plemion indiańskich było nadawanie symbolicznych nazw poszczególnym pełniom Księżyca. Określenia te związane były z przeróżnymi oznakami, jakie w danym okresie dawała natura. Pełnie te rdzenni traktowali jako podniebny kalendarz do podążania za rocznym rytmem przyrody.

Dlaczego akurat w listopadzie pojawił się symbol bobra? Koniec listopada jest momentem, kiedy bobry zaczynają rozgaszczać się w swoich żeremiach, w których zgromadziły już wystarczające zapasy pożywienia, by przetrwać nadchodzącą zimę. Niestety w tym okresie trwały również żniwa dla amerykańskich handlarzy futer – był to również czas odstrzału tych zwierzaków dla ich grubych, zimowych skór. Jak dobrze, że czasy się zmieniają i w XXI wieku możemy korzystać z przeróżnych alternatyw dla naturalnych futer! A dziś o zmianach będziemy właśnie pisać sporo.

Wraz z końcem listopada rozpoczyna się miesięczny okres domykania

Obecna aura skłoni nas do tego, by zacząć komunikować nasze myśli i emocje w nieco inny sposób niż jesteśmy przyzwyczajeni. Jednak towarzysząca energia jest jeszcze zbyt chaotyczna i trudna do prognozowania, by wykonywać jakiekolwiek ambitne operacje domykania. Zamiast tego lepiej jest spędzić ten czas na ocenie zachodzących przemian, na odważnym wprowadzaniu poprawek. Na zakreślaniu, wykreślaniu, wyrywaniu kartek po to, by zaraz z powrotem je podnieść i jeszcze raz wyrzucić. Pobawmy się tym chaosem i dajmy myślom swobodnie sunąć z wiatrem. Nim się obejrzymy nieporządek ustąpi miejsca harmonii. I zrobi się tak jakoś lepiej, świeżej, przejrzyściej, spokojniej.

Z oświeconego punktu widzenia chaos jest jedynie niezrozumiałym dla nas porządkiem

A całe nasze życie jest ciągłą zmianą. To co wczoraj wydawało nam się genialne, jutro może być przeżytkiem, gdyż nieustannie wzrastamy i dojrzewamy. Już w starożytnej Grecji pewien gość z Efezu zauważył, że nie ma możliwości, by wejść do tej samej rzeki dwa razy. Wszystko płynie i podlega modyfikacjom. Niemniej, każdej zmianie powinna towarzyszyć nauka oraz akceptacja następujących okoliczności. Ten proces nazywa się adaptacją, której ambasadorem jest właśnie znak Bliźniąt – powietrzny zodiak otwartego umysłu będący w ciągłym ruchu. Wszystko, co związane jest z żywiołem powietrza niesie niezbędny powiew świeżości, ukierunkowuje nasze wrażenia owocując większą pewnością każdego kroku na niestabilnych gruntach codzienności.

„Przyszłość jest chaotyczna i niepewna, gdyż chaos i niepewność tkwi w samym człowieku.”

– Antoni Kępiński

Adaptacja jest naturalną odpowiedzią na niepewność. Niepewność, która dana jest ludziom po prostu w genach, której obecność czujemy teraz bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Adaptacja łączy się z umiejętnością akceptowania stanu rzeczy takim, jaki jest. A unikanie niepewności to stopień, w jakim tolerujemy fakt, że otoczenie jest burzliwe i zmienne.

W jednym podręczniku do zarządzania (don’t ask) przeczytałam kiedyś, że w wielu tradycyjnych korporacjach japońskich stosowano ciekawą metodę podejmowania decyzji „w czasach niepewności”. Polegała ona na tym, że opracowanie rozwiązania danego problemu zlecano najmłodszemu stażem członkowi zespołu. Kiedy przygotował on swoje opracowanie, kolejny pod względem hierarchii brał projekt i zmieniał w nim na czerwono wszystko, co uznał za nieprawidłowe. Najmłodszy wprowadzał te poprawki, by ponownie przekazać projekt do oceny. Jeżeli oceniający uznał, że projekt jest już zrobiony tak, że nie da się nic poprawić, przekazywał go kolejnemu – który z kolei znowu zabierał się do korekt. Wracały one do pierwszego autora i tak dalej. Dopiero kiedy cały zespół uznał, że w projekcie nie da się już zmienić ani linijki, przedstawiał go szefowi. Szefmógł być pewien, że do proponowanego rozwiązania nikt nie ma nic do dodania.

Jaki morał z tego płynie?

Zarówno pełnia Księżyca w Bliźniętach, jaki i tradycyjne japońskie korporacje chcą przekazać nam ważne lekcje na niepewne czasy:

Po pierwsze, warto wysłuchać sugestii innych. Obserwując różne perspektywy odkrywamy zupełnie nieznane dotąd sposoby myślenia, które mogą okazać się brakującymi puzzlami układanki. Nasze różnice są źródłem mocy i inspiracji!

Po drugie, dobrze jest otworzyć się na poszukiwanie kilku sposobów na rozwiązania jednego problemu. Co wiąże się ze zmianą nawyków i przyzwyczajeń, które też przecież potrafią się przeterminować. Lepiej jest uzmysłowić to sobie jeszcze zanim zmuszą nas do tego okoliczności. Przecież nikt nie lubi być przymuszany – z niewolnika nie ma pracownika.

Po trzecie, nie bać się podejmowania decyzji. Nie odbierajmy sobie sprawczości i możliwości samostanowienia nawet jeśli w naszym mniemaniu stoimy nisko w hierarchii. Fakt, że jesteśmy w takim, a nie innym miejscu dziś, wcale nie oznacza, że jutro, za tydzień, czy za dekadę dalej będziemy znajdować się w punkcie wyjścia. O ILE zaczniemy podejmować konkretne kroki. Jeśli wydaje Ci się, że zmiany są niebezpieczne, spójrz, jak niebezpieczny potrafi być brak decyzyjności.

I po czwarte, nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Ważne jest, by każdym doświadczeniu chcieć zbudować coś pozytywnego, coś, co pozwala nam wzrastać. Moment trudu, czy nawet bólu jest ważnym elementem adaptacji, radzeniu sobie ze stratą i akceptacji faktu, że świat nie jest biało-czarny. A jego scenariusz wciąż poddawany jest korektom. Czasem lepszym, czasem gorszym.

„Teraz nadal jestem zagubiony i niepewny, ale na poziomie o wiele wyższym. Wiem przynajmniej, że nie mam pojęcia o rzeczywiście fundamentalnych, kluczowych kwestiach wszechświata”

– Terrry Pratchett

Pełnia Księżyca w Bliźniętach jest również czasem pracy z komunikacją

Skutki lunacji wszyscy odczuwamy nieco inaczej, dlatego zawsze warto jest popracować nad umiejętnością przekazywania tego, co mamy do zakomunikowania światu, ale i nam samym. A kiedy jest na to najlepszy moment, jeśli nie podczas pełni w znaku komunikacji? Swoją drogą, Bliźnięta to naturalni erudyci!

Komunikacja to trudna sztuka. Nie wystarcza przekazać jedynie suchej treści, ponieważ adresat naszego przekazu jedynie w niewielkim stopniu zwraca uwagę na to, co mówimy. Powiem więcej, w niektórych okolicznościach treść ma najmniejsze znaczenie.

Zdziwieni? A słyszeliście kiedyś o 7-38-55?

Liczby 7-38-55 w kontekście komunikacji przedstawił nam prof. Albert Mehrabian, który wyodrębnił w komunikacji trzy składowe – treść, brzmienie głosu i mowę ciała (mimikę twarzy, komunikację dotykiem, zachowanie dystansu, gestykulacje, postawę, naszą aparycję etc.). Dlatego też skład naszego przekazu wygląda następująco – treść wypowiedzi 7%, brzmienie głosu 38% i komunikacja niewerbalna 55%. Warto nadmienić, że badania profesora Mehrabiana dotyczyły jedynie sytuacji, gdy osoba mówiła o swoich emocjach, przekonaniach i uczuciach. Czyli o tym wszystkim, na czym głównie skupiamy się właśnie podczas pełni i nowiów.

Przez lata ewolucji wykształciliśmy w sobie umiejętność odczytywania naszych stanów emocjonalnych bez słów. To badanie jest dobrą refleksją, takim przypomnieniem, że wskazówki niewerbalne mogą być cenniejsze i bardziej wymowne niż puste słowa, że nasza prawdziwa natura, uczucia, doświadczenia wewnętrzne są lepszym zwierciadłem naszej duszy, niż to co mówimy. Bo mówimy różne rzeczy, czasami bardziej zgodne z prawdą, a czasami mniej, czasem próbujemy nagiąć słowami rzeczywistość, czasem są one zupełnie oderwane od prawdziwego stanu rzeczy, czasami tak bardzo skupiamy się na tym, by nasze słowa były piękne, tworzyły idealne obrazy, spychając tym samym na dalszy plan to, co naprawdę czujemy i przeżywamy. Najczęściej nie chcemy ujawniać własnych emocji traktując to jako słabość, którą ktoś może wykorzystać.

Ważne jest, aby spróbować wyrazić siebie prawdziwie w świetle Księżyca tej pełni. Zamiast marnować energię na kreowanie wspaniałych pomysłów na przyszłość, warto zakomunikować chociażby przed samym sobą własne uczucia na temat chwili obecnej, w czasie rzeczywistym „tu i teraz”. Przetwarzanie swoich uczuć na bieżąco pomaga dokopać się do prawdy i szczerości oraz oswoić się ze swoją naturą. Warto skupić się nie na słowach, które mogą być bardzo puste, a na tym, co dzieje się w oderwaniu od nich – na gestach, na napięciach w ciele, na pracy naszych mięśni, czy teraz kąciki ust mimowolnie idą ku górze, czy opadają w dół. To nie literki najlepiej opisują nasz prawdziwy stan.

Ten księżyc ma moc, by przynieść głębokie, podświadome uzdrowienie. Stawianie czoła stłumionym emocjom zamiast odpychania ich wymaga odwagi, jednak spróbuj zaufać, że wiatr losu obraca się w nowym, płodnym i jasnym kierunku.

Black Friday

Wprawdzie oficjalnie Black Friday zaczynamy dopiero jutro ale…

My już jesteśmy gotowi na szaleństwo więc od razu dajemy Ci znać, że wszystkie zaplanowane przeceny są już aktywne! Tym razem dla ułatwienia nie ma żadnego specjalnego kodu. Rabaty wyświetlą się bezpośrednio pod produktami. Wystarczy, że dodasz je do koszyka i gotowe 🙂

– akcja potrwa do 1 grudnia 2020 włącznie –

Udanych łowów!

NIECH PEŁNIA PROMOCJI BĘDZIE OWOCNA!

Do -50 % na produkty w simplife.shop >>>

-50 % na dostęp do Szkoły Jogi >>>

-50 % na Kurs Medytacji >>>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.