Nów Księżyca w Strzelcu: pełen marzeń i swobody

nów księżyca w strzelcu

Nów Księżyca w Strzelcu…

…Czyli coś się kończy, coś się zaczyna – i tak w koło! No właśnie, już w poniedziałek 14 grudnia swoją kulminację osiągnie ostatni księżycowy nów tego roku kalendarzowego! Tym razem celebrujemy go w znaku Strzelca. – Jak pięknie! – Chyba nie mogliśmy wymarzyć sobie lepszego zodiakalnego patrona na ten bajeczny czas.

Nów Ksieżyca w Strzelcu – czas start!

Strzelce, jako ciekawe i żywiołowe znaki zodiaku, szczególnie umiłowały sobie niezależność, wolność i możliwość dokonywania własnych wyborów. Mają też bardzo dobrą intuicję. Ich otwarty umysł i nieco filozoficzne, poetyckie wręcz spojrzenie na świat motywuje nas do obrania konkretnego, choć nie zawsze poprawnego politycznie, celu. Takiego miejsca na ziemi, może nawet sensu życia – lecz ten podobno towarzyszy nam zawsze. Strzelec jest ekstrawertykiem, inteligentnym optymistą i entuzjastą. Zmiany traktuje w kategoriach pomyślnych okoliczności, które poszerzają horyzonty. I właśnie te cechy przyświecają aurze tego nowiu. U schyłku roku Wszechświat chce przekształcić nasze myśli w konkretne działania. Może zrobić wiele, aby pomóc nam osiągnąć swoje założenia.

Księżyc w nowiu zawsze niesie ze sobą powiew świeżości, nową energię, z którą będziemy mogli pracować i pielęgnować ją przez kolejne tygodnie. Tak, aby wykiełkowało z niej coś pięknego, może nawet finezyjnego i nieoczekiwanego już przy okazji najbliższej pełni – 30 grudnia, w przeddzień sylwestrowej nocy. Przez cały ten czas pozostanie z nami ożywcza energia Strzelca z jego zapałem do działania, niezależnością, inteligencją, bajeczną intuicją oraz silną potrzebą zmian. Czy nie brzmi to jak idealna okoliczność do dobrego zamknięcia roku? Może nawet nieco ekstrawaganckiego? Takiego z przytupem? – Ja wchodzę w to całą sobą, a co! Pora dobrze zakończyć ten etap i nasycić się optymizmem co do przyszłości. Dodatkowo, całkowite zaćmienie Słońca nastąpi w tym samym znaku tego samego dnia, niosąc ze sobą (jak to zaćmienie) kolejną obietnicę czyhających zmian.

2021 – nadchodzimy! Cali na biało, dzierżąc w ręku nasze mapy marzeń 😉

Mapa utkana z marzeń

Czas Nowiu jest pozbywaniem się starego i sianiem nowego. Zwieńczeniem wdzięcznością tego, co już mamy i tego, co chcemy uzyskać. Uważnie więc wypowiadajmy nasze prośby i myśli, bo możesz mieć pewność, że teraz szczególnie silnie przyciągniesz to wszystko do siebie. Masz zupełnie wolną rękę, to Ty decydujesz, jakie plony zasiejesz w swoim życiu. Nów Księżyca w Strzelcu skutecznie uwalnia od „chwastów”. Od blokad, toksycznych osób, czy przedawnionych scenariuszy – śmiało więc pożegnaj je i życz szczęśliwej drogi byleby z dala od Ciebie 😉

Nów Księżyca w Strzelcu sprzyja spełnianiu marzeń. Wszystkie nasze intencje mają teraz wyjątkową moc. Pamiętajmy jednak, że to pierwotna wdzięczność sprawia, że otrzymujemy coraz więcej tych wtórnych powodów do wdzięczności. Dlatego zanim przystąpimy do stworzenia swojej mapy marzeń – która nomen omen jest też listą życzeń – zacznijmy od podziękowania za to, co już posiadamy.

Na pewno zdziwisz się, jak długa może być ta lista!

Jeśli bierzesz udział w naszym Jogowym Kalendarzu Adwentowym, zapewne już wiesz, że jednym z jego zadań na obecny czas jest właśnie stworzenie takiej osobistej mapy marzeń – wprost idealnie na ostatni tego roku nów Księżyca w Strzelcu! A jeśli nie wiesz czym jest ten kalendarz, możesz śmiało dołączyć w dowolnej chwili.

Więcej informacji na temat Jogowego Kalendarza otrzymasz po kliknięciu w poniższy baner:

Wzięcie udziału w tym Kalendarzu jest doskonałym dopełnieniem tego, co często chce przekazać nam Wszechświat, na którego wołania zazwyczaj jesteśmy głusi… To spotkanie ze sobą. To złożenie obietnicy, że codziennie znajdę czas dla siebie. Że zaopiekuję się sobą. I zrobię to z poziomu serca, z pełną świadomością tego, że to JA jestem najważniejszy/a.

Dbanie o siebie jest istotą naszej szczęśliwej egzystencji i rozwoju. Napiszę to pewnie po raz milionowy, ale z pustego nie naleje nawet Salomon. Bez samodzielnego podłączenia się do źródła i umiejętnego gospodarowania własnymi zasobami, nasza moc prędzej czy później się skończy. Będziemy jak wyschnięte jezioro, do którego woda przestała dopływać. Albo jak zarośnięty glonami staw zamiast górskiej, rwącej rzeki z krystalicznie czystą wodą. To my sami wybieramy czym (i czy w ogóle) chcemy wypełniać swoje życie i wnętrza.

A wracając do mapy marzeń…

Vision Board to świetny i twórczy sposób na graficzne zobrazowanie naszych marzeń, celów i pragnień. Jest ona komunikatem skierowanym do nas samych i naszej podświadomości, podany w najbardziej przejrzystej i kreatywnej formie – obrazów, zdjęć, krótkich haseł oraz przede wszystkim emocji, które im towarzyszą.

Tego typu tablicę zwykle tworzy się na rok, ale równie dobrze możemy ją stworzyć raz na całe życie, lub na pewien określony okres. Tak naprawdę zależy to od tego, na ile nasze pragnienia są aktualne. Na jakim etapie się znajdujemy oraz, czy nie pojawiły się jakieś nowe pomysły, plany, okoliczności.

Sama technika jej stworzenia jest bardzo dowolna i pozbawiona granic. W poniższym poście przedstawiam 8 kroków, które pomogą zrobić to tak, aby działało i zasiane rodziło plony 🙂

TABLICA MARZEŃ – JAK JĄ ZROBIĆ, ŻEBY NAPRAWDĘ DZIAŁAŁA? 8 KROKÓW >>>

Inspiracja podana na talerzu

Nów w Strzelcu to również fala niesamowitych inspiracji. Warto teraz zapisywać wszystkie myśli, które przychodzą nam teraz do głowy, bo bardzo prawdopodobnym jest fakt, że będziesz kipieć pomysłami! Nie ignorumy ich! Nawet tych najbardziej odważnych i wielkich! Dream big, jak to mówią 😉 Nie zdziw się, jeśli dopadnie Cię chęć na zmiany i to bardzo radykalne. Po prostu dream big i zobacz co się stanie – klasycznie 🙂

Umiejętność snucia marzeń i możliwość przekuwania ich w rzeczywistość jest cudem gatunku ludzkiego, jednak pamiętaj, by nie działać zbyt pochopnie. Tak na łeb na szyję, to nie bardzo. Dobrze jest spisać sobie swoje pomysły i ocenić ich „słuszność” w momencie kiedy energia Księżyca nieco już zelżeje. Lecz jeśli słuchasz intuicji, rozwijasz ją i fajnie kumplujesz się ze swoją podświadomością, Twoje pomysły na zmiany na pewno będą słuszne, nieszkodliwe i rozwojowe.

Nów Księżyca w Strzelcu pod znakiem samodzielności

A samodzielność to wolność. Strzelec wskazuje nam nowe ścieżki i nieznane dotąd kierunki. Jednak bardzo ważne jest, że nowe drogi, które być może ukażą się oczom naszej duszy, odnajdziemy w pojedynkę bez sugestywnych opinii, czy „dobrych rad” innych. Właśnie teraz jest najlepszy czas, by przejąć inicjatywę, usamodzielnić się, szczerze porozmawiać z samym sobą (i tylko z sobą). – O czym? – O celach, marzeniach, a także o tym, co wydarzyło się w minionych miesiącach. Twoje zdanie jest równie ważne, co mamy, taty, męża, narzeczonego, dziadka, cioci, szwagra i wszystkich doradców.

Osho podsumował to tak:

Jednym z największych lęków na świecie jest lęk przed opinią innych. Dopiero w momencie, w którym nie odczuwasz strachu przed tłumem, przestajesz być owcą, a stajesz się lwem. W końcu w twym sercu rodzi się potężny ryk – to zew wolności. Wolność to po prostu sposobność do znalezienia definicji siebie, prawdziwej, autentycznej indywidualności oraz radość, z czynienia świata wokół siebie nieco lepszym i piękniejszym.”

– Osho

Nowy Księżyc przypomina nam jak istotne jest dla uwolnienia, rozwoju, do tzw. „ruszenia naprzód”, wykonanie podsumowania, osobistego rachunku sumienia oraz – mimo wszystko – przypomnienie sobie dobrych sytuacji, które wydarzyły się na przestrzeni tego specyficznego (na szczęście) prawie minionego już roku. Z jednej strony musimy oddzielić przeszłość grubą kreską, by nie zadomowić się w niej po wsze czasy, a z drugiej strony należy pamiętać o dozie optymistycznej perspektywy. Chociażby z tego względu, że została w tyle, czyli na swoim miejscu 😉

Wdzięczność za wszystkich tych, którzy byli i są obecni w naszym życiu, za lekcje od losu, czy za niespodziewane, godne zapamiętania sytuacje umacnia nas w szczęściu i poczuciu satysfakcji, których doświadczamy często nieświadomie.

Poszukiwanie światła w szczelinach

Energia nowiu Księżyca ma zwykle działanie „wewnętrzne” – kieruje nas do środka, zmusza nas do mierzenia się z trudnymi emocjami. W Strzelcu jest inaczej, jego pogodne nastawienie udziela się i nawet jeśli przychodzi mierzyć się nam z trudniejszymi emocjami. Zróbmy to, dosłownie, z uśmiechem na twarzy i lekkością w sercu – co ma być, to będzie. To odpowiedni moment na wyjście poza ramy, poszerzenie perspektyw oraz porzucenie ograniczających przekonań i nawyków. Obecny nów rysuje się pod znakiem nadziei, intuicji, wyzwolenia, niezależności i dziękczynności.

I wiem, że ostatni rok był tak trudny i męczący, że nadmierny optymizm może wydawać się nierozsądny. W końcu żadna faza Księżyca nie sprawi, że obecna sytuacja zniknie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Jednak symbolicznie wskaże nam ona, gdzie w tej księżycowej ciemności znajdują się szczeliny wystarczająco szerokie, aby przepuścić wiązkę światła. Jeśli spoglądasz w przyszłość i nie widzisz nic poza niepewnością, zadbaj o to, aby Twoje myśli nasycić odrobiną ciepła i nadziei. Spróbuj przez chwilę wyobrazić sobie coś dobrego, coś ekscytującego, zamiast serwować sobie kolejne dawki stresu. I zabierz się w końcu za tę mapę marzeń! Medytuj! Pal świeczki! Wyciągnij w końcu świąteczne światełka! Upiecz pierniki!

Z zaćmieniami słońca naprawdę jest tak, że nigdy nie wiadomo, co wraz z nimi przyniesie przyszłość. Ale jestem przekonana, że będzie piękniej!

Zapraszam Cię więc na medytację w rytmie nowiu Księżyca!

medytacja w rytmie księżyca

Jako, że aktualnie mamy bardzo sprzyjający moment na działania w intencji marzeń -naszego wymarzonego biegu spraw – serdecznie zapraszam Cię już w poniedziałek o godzinie 20:00 na wspólną medytację w rytmie Księżyca.

Księżycowe medytacje standardowo odbywają się za darmo na fanpage’u NataliiSimplife.pl, zarówno na Facebooku, jak i na Instagramie. Medytacja jest również dla osób zupełnie początkujących – nie musisz nic wiedzieć, nie musisz się przygotowywać. Przyjdź i spróbuj. Zaproś rodzinę, przyjaciół i znajomych – im nas więcej we wspólnej intencji i marzeń – tym piękniej!

Gdzie?

Medytacja Facebook >>>

Medytacja Instagram >>>

Tutaj dołącz do cyklicznego wydarzenia na Facebooku, by otrzymać przypomnienie o regularnych medytacjach >>>

Kiedy?

poniedziałek, 14.12.2020

O której?

godz. 20:00

Do zobaczenia!

Jedna odpowiedź

  1. Cudownie napisane.!!!! Biorę sobie wszystko ❤ idealnie się składa. Właśnie 8 grudnia skończyłam 50 lat i kupię aż od pomysłów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.