fbpx

Powitania słońca

powitanie słońca dla początkujących

Powitania słońca

Po co zaczynać dzień od Powitania Słońca? Starożytni indyjscy mędrcy wierzyli, że każda część ciała jest połączona z jakimś elementem świata przyrody, co więcej wiedzieli oni już 5000 lat temu, że to właśnie Słońce jest w centrum wszechświata. Mówi się, że samopoczucie, emocje i intuicja związane są z energią tej potężnej gwiazdy, której tak wiele zawdzięczamy. Skupiając nawet kilkanaście minut uwagi na Powitaniu Słońca o poranku, przygotujesz swoje ciało oraz duszę na nadchodzący dzień – rozwiniesz wewnętrzny spokój, zachowasz skupienie oraz poczucie sprawczości. I będzie to dobry dzień, niezależnie od tego, którą nogą wstaniesz.

Powitania słońca – co, jak i dlaczego?

Bo dla jogina, Powitanie Słońca, jest niczym najpyszniejsza poranna kawa o głębokim aromacie, która z każdym kolejnym łykiem smakuje jeszcze lepiej, a rozchodząc się po całym ciele rozgrzewa, energetyzuje i daje prostą radość. W Sanskrycie cykl ten nosi nazwę „Surya Namaskar” („Surya” – Słońce; „Nama” – ukłonić się). Pozycje sekwencji Powitania Słońca przechodzą płynnie jedna w drugą, a z każdym kolejnym ruchem zwiększasz swoją uważność, skupienie oraz całościowo poprawiasz pracę organizmu. Stajesz się najlepszą wersją siebie na wielu poziomach bez nakładania presji na umysł – bu tutaj go uwolnisz.

Przechodząc przez pełen cykl Surya Namaskar, staniesz z rękoma złączonymi w pobliżu serca, które jest domem Twojej duszy, wzniesiesz ramiona ku niebu oraz pochylisz się w stronę Słońca, wszystko po to, aby skierować świadomość do swojego wnętrza w najlepszej intencji, jaką sobie założysz.

Powitanie Słońca należy dostosować do osobistych potrzeb i możliwości. Praktyka w wolnym tempie zapewnia uspokajający, uziemiający efekt, a zwiększając jej tempo energetyzujesz ciało. Surya Namaskar to przyjemność, codzienny rytuał radości, więc niech każdy ruch płynie z Twojego ciała, a nie z ego. Jeśli czujesz, że musisz ugiąć nogi – zrób to, jeśli nie spojrzysz od razu w stronę sufitu – nie zwali Ci się on na głowę. Działaj w swoim tempie, skupiając się na rzeczach istotnych.

Przecież wszyscy potrzebujemy i zasługujemy na odrobinę blasku, który sprawia, że jesteśmy szczęśliwi i promienni. Słońce pozwala dojrzeć jabłku, daje słodycz truskawce oraz rozwija najpiękniejsze pąki kwiatów tworzy atmosferę rozkwitu i transformacji. Swoim ożywczym światłem pokonuje ciemność i towarzyszące jej lęki. Dlatego nie zapomnij, by pozdrowić swoje Słońce każdego poranka w najpiękniejszym stylu.

Powitania słońca – dokładna instrukcja

Poniżej znajdziesz film, w którym dokładnie omawiam KAŻDĄ pozycję, którą znajdziesz w sekwencji powitania słońca. Znajdziesz tam również błędy, których należy unikać oraz modyfikacje.

Powitania słońca – zróbmy to razem!

Gdy poznasz już dokładnie wszystkie pozycje, możemy przejść do wspólnego witania słońca. W poniższym filmie przechodzę z tobą przez kilka powtórzeń. A dalej… niech prowadzi Cię własne ciało i oddech. A jeśli potrzebujesz dalszego wsparcia – zawsze możesz sobie film zapętlić 😉

Tym filmem chciałabym Cię zachęcić do codziennego rozwinięcia maty choćby na 5 minut i zrobienia kilku powtórzeń. Być może z czasem zechcesz sobie zwiększać ich ilość. A jeśli nie, to też w porządku.

Docelowo chciałabym Cię zainspirować do zrobienia magicznej liczby 108 powtórzeń. Dlaczego 108? Więcej na ten temat piszę na blogu >>>

 

Zobacz mój kurs: MEDYTACJA i Świadoma Relaksacja online [klik]

4 komentarze
 • Marlena Moryń-Pawłowska
  Opublikowany 19:15h, 30 marca Odpowiedz

  Super, dziękuję! Instruktaż obejrzany, jutro rano zaczynam 🙂 Dziś robiłam powitanie słońca B więc jutro trochę odmiany.

 • Alicja
  Opublikowany 14:54h, 31 marca Odpowiedz

  Wspaniale Pani to wytłumaczyła! Z uważnością na detale. Dziękuję

 • Dominika
  Opublikowany 19:51h, 16 kwietnia Odpowiedz

  Powitania Słońca u mnie od dwóch tygodni z Twoja pomocą Natalio, Dużo dobrej energii, dziękuje .

 • Edyta
  Opublikowany 14:23h, 22 kwietnia Odpowiedz

  Chcialalabym zapisać się do newslettera.

  Opcja na stronie nie działa.

  Dziękuje

Napisz komentarz